Son güncellenme :25.02.2019 20:16

Anasayfa > Ekonomi > Aksa Akrilik’e, kurumsal yönetimin zirvesinde üst üste 3’üncü ödül

25.02.2019 Pts, 20:16

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin düzenlediği 9’uncu Kurumsal Yönetim Ödülleri bir kez daha sahiplerini buldu. İki yıldır zirvede yer alan Aksa Akrilik, bu yıl da Borsa İstanbul Kurumsal Yönetim Endeksi’nde yer alan 46 şirketi geride bırakarak, 1’inci oldu. Şirket, Saha Kurumsal Yönetim ve Derecelendirme Hizmetleri’nin (SAHA) yaptığı değerlendirmeye göre 9,63 olan Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu 9,70’e çıkardı.

Yapılan bilgilendirmede; Sermaye Piyasası Kurulu’nun kurumsal yönetim ilkeleri baz alınarak yapılan bu değerlendirme, Aksa Akrilik’in adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk alanlarına verdiği önemi ve bu alanlarda hayata geçirdiği uygulamaların başarısını ortaya koyduğu bildirildi. Şirket bu yılki notunu, yönetim kurulunda kadın üye oranı için yüzde 25’ten az olmamak kaydıyla bir hedef oran ve hedef zaman belirlemesi ve bu hedeflere ulaşmak için bir politika oluşturması nedeniyle yükselttiği kaydedildi.

İstanbul’da 21 Şubat’ta yapılan ödül töreninde konuşan Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Berkman, üç yıldır üst üste büyük ödülü almanın gurur verici olduğunu belirterek, “Bu ödül, pay ve menfaat sahiplerinin haklarını en adil şekilde gözettiğimizi, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık faaliyetlerini en üst düzeyde sürdürdüğümüzü, yönetim kurulu yapı ve işleyişimizin en iyi uygulama kategorisinde olduğunu, tüm kurumsal yönetim risklerini tespit edip aktif bir şekilde yönettiğimizi tescil etmesi bakımından büyük önem taşıyor.

Aksa Akrilik katma değerli ürünleriyle Türkiye’nin gücüne güç katarken, müşterileri, çalışanları ve pay sahipleri için de değer oluşturmaya devam ediyor. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.  

Aramalar: Haber, güncel haber, son dakika haberi, önemli haberler, sondakika haberler bugün, online haber, türk haber, türkiyeden önemli haberler, gündem, basın açıklaması, türkiyede haberler, flaş haber, yeni haberler, guncel haber, güncel haber, güncelhaber, guncelhaber, magazin, magazin haberi

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.