Son güncellenme :23.01.2019 14:47

Anasayfa > Ekonomi > Bakan Selçuk Müjdeyi Verdi! Ücretler Artırıldı

23.01.2019 Çar, 14:47

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Türkiye İş Kurumumuza (İŞKUR) kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim edinmeleri ve teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmesi, çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen İşbaşı Eğitim Programlarında günlük zaruri gider olarak adlandırılan ödemenin miktarları artırıldı” dedi.

Bakan Selçuk, 2019 yılı asgari ücret artışına bağlı yapılan güncelleme sonrasında İşbaşı Eğitim Programlarında katılımcılara ödenen günlük zaruri gider miktarlarının da artırıldığını söyledi.

1 OCAK’TAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

İşbaşı Eğitim Programı katılımcılarına yapılacak yeni ödeme miktarını açıklayan Bakan Selçuk, “Yapılan düzenlemeye göre; normal iş arayan statüsündekilerin İşbaşı Eğitim Programına katılmaları durumunda alacakları günlük ödeme miktarı 61,65 TL’den 77,7 TL’ye, işsizlik ödeneği alanların ise günlük ödemesi 30,82 TL’den 38,85 TL’ye yükseltildi. Programa katılan öğrencilerin ödeme miktarı ise 46,23 TL’den 58,27 TL’ye çıkartıldı. Uygulama 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren İşbaşı Eğitim Programına katılım sağlanan günleri kapsayacak” ifadelerini kullandı.

PROGRAMLAR HAFTALIK 45 SAAT ÇALIŞMAYI İÇERİYOR

İşsizlerin mesleki tecrübe kazanmasını sağlayan İşbaşı Eğitim Programları; bilişim ve imalat sektörlerindeki iş yeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, muhabirlik ile ilgili mesleklerde en fazla 9 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay süreyle uygulanabiliyor. Siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanı ve kodlama gibi çağımızın ve geleceğin meslekleri olarak görülen alanlarda 18-29 yaş arası gençler için de en fazla 9 ay süre ile düzenlenebiliyor. Programlar günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü aşmamak kaydıyla haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde gerçekleştirilecek.

VakıfBank, Borcunu Bir Defada ya da Bir Yıl İçinde Ödeyenlerden Faiz AlmayacakVakıfBank, Borcunu Bir Defada ya da Bir Yıl İçinde Ödeyenlerden Faiz Almayacak YSK Başkanı Sadi Güven: Bugün İtibarıyla Türkiye'deki Seçmen Sayısı 57 Milyon 93 Bin 985 KişidirYSK Başkanı Sadi Güven: Bugün İtibarıyla Türkiye’deki Seçmen Sayısı 57 Milyon 93 Bin 985 Kişidir Anne Sütü, Bebek Saçı ve Kandan Takılar Üretip Bin 500 TL'ye SatıyorAnne Sütü, Bebek Saçı ve Kandan Takılar Üretip Bin 500 TL’ye Satıyor Havalimanlarına 3 Bin 619 Personel Alınacak! İşte Aranan ŞartlarHavalimanlarına 3 Bin 619 Personel Alınacak! İşte Aranan Şartlar Kaynak: İHA

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.