Son güncellenme :04.03.2019 15:09

Anasayfa > Gündem > EYT yasası ile mahkum ve hükümlüler için genel af yasası ne zaman TBMM’ye sunulacak?

04.03.2019 Pts, 15:09

2019 emeklilikte yaşa takılanlar EYT yasası ile mahkum ve hükümlüler için genel af yasası ne zaman TBMM’ye sunulacak, af ve EYT düzenlemesinin Meclis’e TBMM’ye geleceği tarih belli oldu mu?

31 Mart yerel seçimlerine iki ya da üç hafta kala emeklilikte yaşa takılanların EYT’lilerin sorunlarının çözüleceği iddia edildi. Ayrıca, yine iddialara göre, idari mahalli seçimlerine kısa bir süre kala genel af konusunda adım atılacak
2019 emeklilikte yaşa takılanlar EYT yasası ile mahkum ve hükümlüler için genel af yasası ne zaman TBMM’ye sunulacak, af ve EYT düzenlemesinin Meclis’e TBMM’ye geleceği tarih belli oldu mu?

Emeklilikte yaşa takılanlar EYT’liler için çıkarılacak yasa teklifi, tasarısı hala Meclis’te beklemede olduğu ifade edildi.

İddialar şu şekilde:

“EYT mağdurlarını sevindirecek bir haber verileceği, EYT yasasının seçimlere 2 veya 3 hafta kala çözüleceği iddia edildi. Ne MHP’nin ne de AKP’nin 5 milyon oyu hiçe sayamayacağı, yerel seçimlerden önce kalıcı bir adım atılacağı öne sürüldü. Yüzde 80-90 oranında EYT mağdurlarının sorununun çözüleceği iddia edildi. Seçimden önce hem MHP hem de AKP kanadında EYT mağdurlarının sorununun çözüleceği sözü verildiği ifade edildi.

EYT mağdularının istediklerinin verileceği iddia edildi.

GENEL AF KONUSU

MHP’nin genel af konusunda geri adım attığı, EYT konusunda da çekimser kaldığı öne sürüldü.

Yerel seçimlere az bir süre kala genel bir af çıkarılacağı iddia edildi.”

Aramalar: Haber, güncel haber, son dakika haberi, önemli haberler, sondakika haberler bugün, online haber, türk haber, türkiyeden önemli haberler, gündem, basın açıklaması, türkiyede haberler, flaş haber, yeni haberler, guncel haber, güncel haber, güncelhaber, guncelhaber, magazin, magazin haberi

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.